Nõuanded eesti keele õppimiseks

On mitu erinevat võimalust õppida uut keelt. Lihtsalt sõnaraamatu päheõppimine ei ole selleks parim variant. Opus Lingua Keeltekoolis me usume, et eesti keele õppimine võib olla nii kerge kui ka nauditav.

Oleme koostanud nimekirja tegevustest, mis peaksid igapäevaste tegevuste käigus aitama eesti keelt õppida.

Ole uudishimulik ja loov

Unusta õpikud ja klassiruum mõneks ajaks ning keskendu sellele, mida sulle meeldib teha. Kui armastad käia kinos, võiksid minna vaatama mõnda eestikeelset filmi. Samuti, miks mitte lugeda uudiseid eesti keeles, laulda kaasa eestikeelsele laulule või lehitseda ajakirju omal valikul? Algajana on parim võimalus alustada koomiksitest või vaadata animafilme.

Tee märkmeid

Soovitame osta väikese märkmiku, mida saad igal pool kaasas kanda. Kirjuta sinna üles sõnad ja fraasid mida kuuled tänaval, rongis, bussis, loed kuulutustelt või kuuled uudistest. Vähehaaval koguneb märkmikusse toredaid sõnu ja väljendeid, mida saad oma oma õpingutes hiljem kasutada ning mõõta oma keeleõppe arengut.

Suhtle eestlastega

Tõeline areng keeleõppes toimub suhtlemisel eestlastega. Ära ole tagasihoidlik ja pea meeles, et kõik eestlased ei räägi sellist eesti keelt nagu sinu eesti keele õpetaja. Tavaliselt inimesed räägivad liiga kiiresti, pomisevad, kasutavad slängi ja lühendavad sõnu. Kõneledes eestlastega räägid nagu ekspertidega, nemad räägivad ju seda keelt iga päev.

Kasuta sõnakaarte

Sõnakaardid on hästi organiseeritud õppevahendid sõnavara kinnistamiseks, kus iganes sa ka ei viibiks. On olemas erinevat tüüpi sõnakaarte – nii väikeseid kaarte mida saad kanda taskus kui ka erinevaid äppe koos heliga sinu mobiiltelefonis. Saad praktiseerida erinevaid sõnu ja fraase samal ajal kui seisad toidupoes järjekorras või ootad bussi. Samuti võid ise koostada sõnakaardid kasutamiseks erinevates situatsioonides.

Ole rahulik ja ära alla

Sõnakaardid ja loovus on need, mis viivad sihile. Eksperdiks ei saa üleöö. Kui eesti keelt õppides korraga tundub, et keel on nii raske ja segane, siis ära mingil juhul anna alla. Kas sa teadsid, et sinu ajumaht kasvab, kui annad talle võimaluse õppida uut keelt? Ära unusta tähistada oma väikeseid võite ja tunnistada endale oma edasijõudmist ja arengut. Eesti keele oskused arenevad aja jooksul, kui sa oled tähelepanelik ning loed, kuulad ja räägid eesti keeles. Ja pea meeles, isegi eestlased teevad oma kõnes vigu.

Räägi, räägi, räägi!

See nõuanne kehtib nii klassiruumis kui väljaspool klassiruumi. Ära karda kasutada olemasolevaid eesti keele oskusi – ole jutukas, tee vigu ning naera nende üle ning õpi nendest. Sõlmi kokkulepe iseendaga ja oma perekonnaga ning sõpradega, et räägid kindlatel aegadel ja teatud olukordades ainult eesti keelt, näiteks nädalavahetustel või õhtusöögi ajal. Ette võivad tulla nii lõbusad kui ka rasked situatsioonid, sellegipoolest – kõik see arendab sinu keeleoskust. Aja jooksul muutub suhtlemine eesti keeles aina kergemaks ja kergemaks.

Loodame, et need nõuanded aitavad sind eesti keele õppimisel.

Naudi eesti keele õppimist – nii Opus Lingua Keeltekoolis kui ka igapäevaelus!